LISTA WYSTAWCÓW

ACS SŁUCHMED - stoisko nr 50
ACS SŁUCHMED to jedna z pierwszych w Polsce firm, zajmujących się kompleksową obsługą pacjentów niedosłyszących. Ponad 25 letnie doświadczenie, wysoce wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, najwyższej jakości aparaty słuchowe oraz urządzenia wspomagające słyszenie to zaledwie kilka spośród wielu atutów firmy. Posiadamy ponad 400 specjalistycznych salonów akustyki słuchu, 11 własnych centrów medycznych i zatrudniamy ponad 500 wykwalifikowanych protetyków słuchu. Współpracujemy z klinikami otolaryngologicznymi w zakresie implantów ślimakowych i kostnych.

Oddziały Kraków :
ul. Lubicz 32: 12 422 06 09
ul. Rusznikarska 17: 12 634 42 23
www.sluchmed.pl
Amplifon – Aparaty Słuchowe - stoisko nr 11
Amplifon to ponad 65 lat działalności i doświadczenia. Cały czas się rozwijamy, monitorujemy nowe trendy i  systematycznie je wprowadzamy. Słuch towarzyszy nam w codziennym życiu, jest jego nieodzownym elementem, wiec w pełni z niego korzystaj, ciesz się życiem, każdą ulotną chwilą i momentem. Czasami konieczna jest pomoc aby uzyskać nową jakość i usłyszeć towarzyszące Państwu dźwięki.

- ul. Przemyska 4 – oddział stacjonarny w Krakowie
tel.: 666 141 429
e-mail:  amplifon-pl-krakow01@amplifon.com 
- ul. Kalwaryjska 65 – oddział stacjonarny w Krakowie
tel:. 732 999 971
e-mail: amplifon-pl-krakow02@amplifon.com 
ARTRO-MED - stoisko nr 28
Firma ARTRO-MED prowadzi sprzedaż oraz wypożyczalnie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, który jest niezbędny w rehabilitacji .
Realizujemy zamówienia zarówno klientów indywidualnych jak i instytucji.
Prowadzimy również sklep z zaopatrzeniem rehabilitacyjnym i sprzętem pomocniczym.
Od niedawna w naszej siedzibie znajduje się również w pełni profesjonalny i doskonale wyposażony gabinet fizjoterapii.
W swojej ofercie posiadamy bardzo duży wybór urządzeń rehabilitacyjnych i medycznych.

ul. Saska 9/5
30-715 Kraków
tel.: 606 347 288, 12 358 10 20
www.artro-med.pl
A.Z.M. MEDICAL s.c - stoisko nr 60
Firma A.Z.M. Medical s.c. to sieć specjalistycznych sklepów medycznych zlokalizowanych w Krakowie. Oferujemy całą gamę produktów ortopedycznych (m.in. ortezy, gorsety) i rehabilitacyjnych (m.in. laski, balkoniki i wózki inwalidzkie), ułatwiających szybki powrót do zdrowia po zabiegu, wypadku czy kontuzji. Indywidualne podejście do pacjenta, doradztwo wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pomoc w uzyskaniu refundacji NFZ-to coś co nas wyróżnia!

ul. Koło Strzelnicy 3
30-219 Kraków
e-mail: aleksandra.sternal@azmmedical.pl
www.azmmedical.pl
BASENY MINERALNE SOLEC ZDRÓJ - stoisko nr 58
Baseny Mineralne Solec Zdrój oferują gościom dostęp do basenu rekreacyjnego z atrakcjami wodnymi oraz jedyny tego typu w Polsce basen solankowo-siarczkowy z leczniczą wodą siarczkową ze źródła „Malina", a także kompleks saun ze strefą Wellness i wanną SPA.
W przychodni Centrum Zdrowia można skorzystać z zabiegów za zakresu lecznictwa uzdrowiskowego.

ul. Partyzantów 18
28-131 Solec Zdój
tel.: 41 377 65 65
e-mail: recepcja@basenymineralne.pl
www.basenymineralne.pl
BIO INVEST PIOTR PETROW - stoisko nr 33
Firma Bio Invest powstała w 2016 r. jako generalny dystrybutor Mursalskiej Herbaty w Polsce.
Mursalska Herbata rośnie tylko na Bałkanach. Największy sukces w produkcji tej herbaty dokonał Luben Ushev. Za jej uprawę otrzymał on światowe nagrody.
Rośnie na wysokości 1500 m n.p.m.(Trigrad Bułgaria) w czysto ekologicznym rejonie w swoim naturalnym siedlisku. Posiada 22 elementy i 10 aminokwasów.

ul. Błażeja 13/48
61-608 Poznań
tel.: 721 074 833
e-mail: herbazycie@gmail.com
www.mursalskaherbata.pl
Biuro podróży AMBIT TOUR - stoisko nr 55
Organizator wczasów samolotowych do Bułgarii - Złote Piaski, Albena. Hotele z aquaparkiem i serwisem plażowym. Specjalne oferty dla Seniorów 55+. Obozy sportowe - tenis, pływanie, piłka nożna. Wyloty do Warny z Katowic, Warszawy i Wrocławia.

ul. Stefana Batorego 4 a lok. 2 
31-135 Kraków
tel.: 507 014 042, 12 423 43 02
e-mail:  biuro@ambittour.pl; jadwiga@ambittour.pl
www.ambittour.pl

Biuro Podróży „ARION TOUROPERATOR” WYCIECZKI I WCZASY KRAJOWE I ZAGRANICZNE DLA SENIORÓW - stoisko nr 55

BP ARION Touroperator organizuje w Europie dla Seniorów: wycieczki lotnicze i autokarowe bez nocnych przejazdów oraz wczasy nad Bałtykiem w Łebie z dojazdem w cenie.
Kierunki podróży:  Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Włochy, Grecja, Hiszpania.
Respektuje Ogólnopolską Kartę Seniora i płatności w nieoprocentowanych ratach.
Posiada 25-letnie doświadczenie i tytuł Lidera Turystyki oraz Rekomendację UTW.

ul. Karmelicka 32 
31-128 Kraków
tel.: 12 632 01 50
e-mail: arion@arion.pl
www.arion.pl
Biuro Podróży Christian Tour: wakacje dla wszystkich i wyjazdy seniorów - stoisko nr 39
Biuro Christian Tour obsługuje letnie wyjazdy do Grecji i Bułgarii z Warszawy.
Jesienią zaczynamy loty z Katowic do Włoch - Sycylia i Neapol. Proponujemy wyjazdy Senior Voyage dla osób 55+ wraz z rodzinami.
W cenie 1848zł z Katowic wliczone są: hotel 4*, wyżywienie HB, przelot Wizzair z bagażem, ubezpieczenie, transfer, półdniowa wycieczka i opieka rezydenta. Zapraszamy na nasze stoisko.

ul. Opolska 17-19/U2a
40-084 Katowice
tel.: 32 495 79 12, 577 811 822, 883 002 114
e-mail: aneta.straszak-pappas@christiantour.pl; anna.rozwadowska@christiantour.pl
www.christiantour.pl
Centra Aktywności Seniorów w Krakowie - stoisko nr 7
Centra Aktywności Seniorów (CAS) prowadzone są na zlecenie Miasta Krakowa przez lokalne organizacje pozarządowe. Czynne codziennie od poniedziałku do piątku przez cztery godziny, zachęcają seniorów bogatą i ciekawą ofertą: kursy języków obcych, obsługi sprzętu komputerowego, zajęcia florystyczne, taneczne i teatralne, aktywności  poprawiających kondycję fizyczną i intelektualną oraz promocja wolontariatu. Zajęcia są bezpłatne.

os. Centrum C 10
31-931 Kraków
tel. kontaktowy: 12 616 78 06
e-mail: dlaseniora@um.krakow.pl
www.dlaseniora.krakow.pl
Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita - stoisko nr 74
Oferta pielęgnacyjna NOWOCZESNEGO CENTRUM OPIEKI NAD SENIOREM skierowana jest w szczególności do rodzin posiadających pod stałą opieką osobę przewlekle chorą, niesamodzielną ruchowo oraz wymagającą bieżącego wsparcia pielęgniarskiego. Wybór pobytów krótkoterminowych tzw. „Wytchnieniowych” lub długoterminowych w trybie 7/24, z możliwością uzupełnienia ich o profesjonalną rehabilitację, to z pewnością bardzo ciekawa alternatywa dla Seniorów.

ul. Krakowska 73
43-353 Porąbka
tel.: 33 432 25 50
www.trivita.pl
Centrum Rekreacyjno-Lecznicze "Glinik" w Wysowej Zdrój - stoisko nr 23
Ośrodek specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu ruchu, oddechowego, pokarmowego i wielu innych. Organizujemy turnusy z NFZ, rehabilitacyjne oraz pobyty wypoczynkowe. Posiadamy własną bazę zabiegową i basen (ponad 30 rodzajów zabiegów z fizyko, hydro i kinezyterapii) oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną. Obiekt położony wśród gór i lasów Beskidu Niskiego zapewnia odpoczynek w ciszy i spokoju.

38-316 Wysowa Zdrój 101/8
tel.: 18 35 32 024 lub 510 132 958,
e-mail: recepcja@sanatoriumglinik.pl 
www.sanatoriumglinik.pl
Centrum Seniora Angel Care - stoisko nr 34
Angel Care to kompleksowe centrum opieki nad Seniorami, które znajduje się we Wrocławiu. W ofercie znajdują się Mieszkania dla Seniorów, Dom Opieki oraz Centrum Chorób Demencyjnych. Możliwe są pobyty stałe oraz czasowe, rekonwalescencja oraz opieka poszpitalna. Nad Pensjonariuszami czuwa profesjonalny zespół opiekuńczo-pielęgniarski, lekarze oraz terapeuci. W Centrum kładzie się szczególny nacisk na indywidualnie dobrany program terapii oraz aktywizowanie Seniorów, aby zaoferować najlepsze warunki do życia. Budynek jest pozbawiony barier architektonicznych, zastosowano szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych.

ul. Dyrekcyjna 5-7
50-528 Wrocław
tel.: 
71 311 11 88
www.angel-care.pl
Cocomilo - produkty z łuski gryki - stoisko nr 53
Cocomilo - producent wyrobów z łuski gryki. W ofercie posiadamy m.in. poduszki, wałki oraz materace wpływające na poprawę zdrowia oraz komfort snu.

tel.: 500 056 653
e-mail: kontakt@cocomilo.pl
www.cocomilo.pl
Dom Seniora "Na Wzgórzu" - stoisko nr 57
Dom Seniora Na Wzgórzu w Głogoczowie zapewnia opiekę osobom chorym,  starym, niepełnosprawnym w oparciu o dobre praktyki wypracowane przez 11 lat funkcjonowania. Misją ośrodka jest zapewnienie seniorom zindywidualizowanej opieki w oparciu o potrzeby wynikające ze stanu zdrowia, oczekiwań, sytuacji rodzinnej i pełnionych ról społecznych. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, zapewnia usługi opiekuńczo-pielęgniarskie, opiekę duszpasterską, rehabilitację, terapię zajęciową, biblioterapię oraz stałą opiekę lekarzy specjalistów geriatrii.  Ośrodek wkrótce otwiera swoją filię- Dom Opieki i Centrum Rehabilitacji w Jurczycach.

32-444 Głogoczów 805
tel.: 788 492 658
e-mail: kontakt@domnawzgorzu.com.pl
www.domnawzgorzu.com.pl
Dziennik Polski - stoisko nr 13
„Dziennik Polski” ukazuje się w Krakowie od 1945 roku. Jest gazetą z wielką tradycją kulturalno-społeczną. Niegdyś pisali w nim Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Sławomir Mrożek.
W tej chwili to opiniotwórczy dziennik kierowany do wymagających odbiorców i podejmujący ważne problemy społeczne, polityczne i kulturalne. Jest jednym z najczęściej cytowanych dzienników regionalnych. Posiada nawiązującą do tradycji, ale nowoczesną szatę graficzną, wielokrotnie nagradzaną na najważniejszych w świecie konkursach grafiki prasowej. Ukazuje się na terenie woj. małopolskiego, ale jest przede wszystkim gazetą aglomeracji krakowskiej (około 2 mln mieszkańców).

Maciej Bańdo
tel.: 12 619 81 41
e-mail: maciej.bando@polskapress.pl
Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM);
Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii - stoisko nr 29
DDOM jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, przeznaczony dla osób niesamodzielnych powyżej 65 roku życia, którzy w ostatnim roku przebywali w szpitalu. Pobyt trwa 30 - 120 dni, 4 – 8 h dziennie i jest bezpłatny. DDOM zapewnia wyżywienie, lekarską i pielęgniarską opiekę medyczną, rehabilitację,  terapię zajęciową, wsparcie psychologa i logopedy oraz edukację w zakresie opieki i pielęgnacji.

Sekretariat Dziennego Domu Opieki Medycznej
tel.: 12 446 78 16
Sekretariat Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii
tel.: 12 42 807 304
www.kcr.pl
EL-COMP - producent specjalistycznych wyrobów medycznych - stoisko nr 35
EL-COMP jest wiodącą firmą w Polsce specjalizującą się w produkcji wyrobów medycznych i pomocniczych.
Produkty oferowane przez przedsiębiorstwo to m.in.: kasetki na leki, kruszarki, przecinarki, pojemniki na mocz i kał, a także wiele innych produktów, które ułatwiają przyjmowanie leków i sprawiają, że proces ten jest o wiele bezpieczniejszy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie: www.el-comp.pl

ul. Warszawska 11
82-300 Elbląg
tel.: 55 2342835
www.el-comp.pl
EMC Instytut Medyczny - stoisko nr 12
al. Śląska 1
Stadion Wrocław
54-118 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: info@emc-sa.pl
www.emc-sa.pl
ERGOLET POLSKA SP. Z O.O. - stoisko nr 20

Ergolet jest firmą globalną, którą charakteryzują innowacyjne rozwiązania, łatwość użytkowania i bezpieczeństwo opiekunów, zachowanie poczucia godności i wygody pacjentów. Dostarczamy funkcjonalne urządzenia: podnośniki podwieszane, jezdne, pionizatory, łóżka i materace przeciwodleżynowe zapewniające bezpieczeństwo i łatwość użytkowania w domach, szpitalach i innych placówkach opiekuńczych.

Ergolet Polska Sp. z o.o.
tel.: 68 371 10 45
e-mail: sales@ergolet.pl
www.ergolet.com

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie - stoisko nr 41
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, która promuje muzykę klasyczną we wszystkich jej odmianach. Zapraszamy na koncerty symfoniczne, oratoryjne, chóralne, kameralna, recital, koncerty dla dzieci i młodzieży. Oferujemy specjalne zniżki dla grup seniorów.

​ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków
tel.: 12 422 43 12
e-mail: fk@filharmonia.krakow.pl
www.filharmonia.krakow.pl
Firma Kosmetyczna "Dr Duda" - stoisko nr 3

Szaniec 268
28-100 Busko-Zdrój
tel.: 41 376 13 29
e-mail: biuro@drduda.pl
www.drduda.pl

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” - stoisko nr 42
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Została założona we wrześniu 2003 roku. Głównym zadaniem fundacji jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Od 2003 roku Fundacja pomogła ponad 25 000 osób chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce, dofinansowując leczenie, rehabilitację, wspierając edukację, a także promując ich twórczość artystyczną . Ponadto – dzięki Darczyńcom oraz Sponsorom, fundacja wybudowała, utrzymuje i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie.

ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków
tel.: 12 422 69 03
e-mail: fundacja@mimowszystko.org
www.mimowszystko.org
Fundacja Poland Business Run - stoisko nr 81
Fundacja Poland Business Run jest organizatorem największego w Polsce charytatywnego biegu biznesowego, którego ideą jest pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. W 2017 roku, w 8 miastach w Polsce  pobiegło ponad 20 tys. biegaczy, a dochód jaki udało się zebrać wyniósł 1,5 mln złotych. Fundacja prowadzi również projekt konsultacji specjalistycznych dla seniorów z Małopolski.

​ul Siemiradzkiego 17/2
31-137 Kraków
tel.: 503 489 544
e-mail: biuro@polandbusinessrun.pl
www.polandbusinessrun.pl
Fundacja Zaczyn - stoisko nr 15
Fundacja ZACZYN działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Edukujemy cyfrowo osoby 60+, organizujemy Paradę Seniorów, wydajemy magazyn ekspercki Polityka Senioralna oraz prowadzimy liczba działania wspierające każdego roku ponad 10 000 seniorów. Wspólnie z partnerami wymyślamy i realizujemy inicjatywy na rzecz starzejącego się społeczeństwa.
Fundacja Zaczyn w partnerstwie z Promedica24 oraz Gaca System realizują kampanię „Odważ się na zmiany”. Wspólnie zachęcamy do pozytywnych zmian w każdym wieku, zarówno w sferze społecznej jak i osobistej.
Na stosiku można będzie uzyskać poradę dietetyczną, porozmawiać ze terapeutą Gaca System o zdrowym trybie życia oraz specjalistami Promedica24 o zmianach zawodowych. Dla zainteresowanych zaproszenia na darmowy tydzień zajęć z Gaca System, darmowe pismo Zdaniem Seniora, zaproszenia na Paradę Seniorów 2018 oraz zdrowe przekąski.

ul. Kanonia 24/26 lokal 2
00-278 Warszawa
e-mail: zaczyn@zaczyn.org
www.zaczyn.org
Funtronic - stoisko nr 73
ul. Kolumbijska 11
01-991 Warszawa
tel.: 22 610 02 30
e-mail: biuro@funtronic.eu
www.funtronic.eu
GEERS Dobry Słuch - stoisko nr 59
Zbadaj słuch. To proste!
Aby uniknąć problemów z niedosłuchem, trzeba działać szybko. Wcześnie wykryty problem da się skutecznie rozwiązać. Warto więc regularnie sprawdzać słuch – badania są łatwe, szybkie i niezwykle skuteczne.
Firma Geers od ponad 25 lat oferuje swoim Klientom nowoczesne rozwiązania problemu niedosłuchu. Stawiamy swoich klientów w centrum zainteresowania. Pomagamy we właściwym wyborze i dopasowaniu aparatów słuchowych tak, aby Nasi Klienci ponownie mogli dobrze słyszeć i cieszyć się pełnią życia.

ul. Narutowicza 130
90-146 Łódź
www.geers.pl
Grupa Adamed - stoisko nr 62
W strefie Adamed dla Seniora każdy zainteresowany, po wypełnieniu krótkiej ankiety otrzyma pamiątkowy i przydatny gadżet. Tam też będzie można zaczerpnąć informacji o produktach przeznaczonych dla osób starszych, w tym o nowym kompleksie witaminowym pod nazwą Geriamoc - zawierającym żeń-szeń, witaminy i składniki mineralne, które pomagają w utrzymaniu wydolności fizycznej i wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu seniora.
Więcej informacji na stronie: adamed.expert/kategorie-produktow

Pieńków 149
05-152 Czosnów k. W-wy
tel.: 22 732 77 00
e-mail: adamed@adamed.com.pl
www.adamed.com.pl
GSK - Corega, Voltaren - stoisko nr 49
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
tel. recepcja: 22 576 90 00
fax: 22 576 90 01
www.gsk.com.pl
Hotel Smile*** Pieniny - stoisko nr 19
Hotel Smile Pieniny to ośrodek położony w malowniczej, uzdrowiskowej miejscowości Szczawnica. Dzięki swojemu położeniu Smile to doskonała baza wypadowa na całą okolicę
Oferujemy pokoje 1-,2-,3-osobowe o różnym standardzie. W naszej restauracji serwujemy menu kuchni polskiej i europejskiej. Dysponujemy bogatą ofertą SPA&Wellness oraz zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych.

ul. Główna 234
34-460 Szczawnica
tel.: 606 665 662
e-mail: biuro@hotelsmile.pl
www.hotelsmile.pl
IKA-R s.c. - stoisko nr 31
Jesteśmy importerem i dystrybutorem elektrycznych wózków terenowych tzw. skuterów, sprawdzających się znakomicie w trudnym terenie oraz wózków sterowanych joystickiem, przeznaczonych do poruszania się w mieszkaniu i na zewnątrz. Wózki dostarczamy bezpłatnie i zapewniamy serwis w domu Klienta. Oferowany sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją i posiada stosowne certyfikaty.

ul. Chocimska 13 lok. 3
00-791 Warszawa
tel.: 22 353 98 04, 501 063 248, 505 906 785
e-mail: ika-r@ika-r.pl
www.ika-r.pl
Kalmedica Apartamenty "Szczęśliwy Senior" - stoisko nr 18

Apartamenty Kalmedica "Szczęśliwy Senior" to nowoczesny, stworzony od postaw kompleks mieszkalno-rehabilitacyjny dla seniorów.

Dysponujemy 109 apartamentami, Wszystkie z nich są nowoczesne, komfortowe i pozbawione barier architektonicznych.

Zapewniamy:

-pomoc wyspecjalizowanego personelu

-całodobową opiekę

-konsultacje specjalisty fizjoterapii

-bogate zaplecze rehabilitacyjne

-serwis domowy (sprzątanie, pranie)

-obsługę techniczną

-oraz bogaty program aktywności


ul. Częstochowska 71-75
62-800 Kalisz
tel.: 62 502 46 61, 577 710 892
e-mail: rejestracja@kalmedica.com.pl
www.szczesliwysenior.com.pl
Kampania "Dobry Testament" - Polski Instytut Filantropii - stoisko nr 8
ul. Szewska 20/4
31-009 Kraków
tel.: 12 423 80 07
e-mail: instytut@pif.org.pl
KRONOS Polska - stoisko nr 52
Firma KRONOS Polska jest firmą z tradycjami. Działamy na rynku już od 15 lat.
Kronos Alert, to rozwiązanie dla osób, dla których bezpieczeństwo własne i ich bliskich jest najwyższym priorytetem. Kronos Alert to najnowsze rozwiązanie w zakresie szeroko rozumianej opieki medycznej i ochrony, zapewniające bezpieczeństwo i opiekę na najwyższym poziomie.
Wymiary, wygląd oraz wykonanie urządzenia pozwalają na bezpieczne używanie go przez osoby starsze.

ul. Cieszyńska 365
43-300 Bielsko Biała
tel.: 33 811 25 11
email: biuro@kronos.pl
www.kronos.pl
Little Doctor - stoisko nr 65
Firma Little Doctor International (S) Pte. Ltd. jest producentem i dystrybutorem szerokiej gamy produktów medycznych i zdrowotnych. Podczas wystawy zwiedzający mogą zobaczyć szeroki wachlarz elektronicznych monitorów ciśnienia krwi, ciśnieniomierz anoreidalny, nebulizatory, stetoskopy, elektroniczne termometry, mankiety różnej wielkości, irygator stomatologiczny oraz akcesoria dla wszystkich tych urządzeń.

ul. Zawiła 57G
30-390 Kraków
tel.: 12 268 47 46, 12 268 47 47
e-mail: biuro@littledoctor.pl
www.littledoctor.pl
LUMEN.pl – sprzęt dla słabo widzących - stoisko nr 26
Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania dla osób z wadami wzroku. Współzałożycielem firmy jest osoba, która utraciła wzrok i dlatego rozumiemy jak ważny jest dobór odpowiedniego rozwiązania dla indywidualnych potrzeb klienta. Nasz przyjazny zespół służy pomocą w wyborze odpowiedniego sprzętu, a także zapewnia wsparcie techniczne w czasie jego użytkowania. W naszej ofercie znajdują się: Zegarki mówiące, lupy, aparaty telefoniczne, urządzenia czytające na głos oraz sprzęt komputerowy.

ul. Czerska 18 lok. 43
00-732 Warszawa
tel.: 22 213 0 216
email: biuro@lumen.pl
www.lumen.pl
Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS - stoisko nr 51
Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS należy do sieci placówek medycznych Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS”, świadczących wysokospecjalistyczne usługi w zakresie otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii, rehabilitacji, surdologopedii, psychologii, fizjoterapii, inżynierii biomedycznej. W szczególności są to badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitacja zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, zaburzeń oddychania, protezowania słuchu i sprzedaży aparatów słuchowych, diagnostyki pod kątem implantów słuchowych, rehabilitacji słuchu i mowy.

ul. Łużycka 42 lok. 44
​30-658 Kraków
tel.: 12 340 99 99
email: rejestracja.krakow@medincus.pl
www.krakow.medincus.pl
MEDIQUS
Polsko-Amerykańskie Centrum Zdrowia - stoisko nr 9
ul. Apteczna 8
32-010 Dojazdów
tel.: 577 302 502
www.mediqus.com.pl
MEDI-VOX Aparaty Słuchowe s.c. - stoisko nr 54
MEDI-VOX s.c. jest polską firmą założoną w 2002 r. Pomagamy osobom mającym problemy z niedosłuchem, zrozumieniem mowy oraz szumami usznymi. Profesjonalna obsługa dyplomowanych protetyków słuchu z wieloletnim stażem, doskonalących wiedzę na sympozjach naukowych potwierdzonych certyfikatami, gwarantuje najwyższą jakość obsługi pacjenta i analizy jego problemu. Umowa z NFZ, dofinansowania z PFRON.

ul. Dietla 111
31-073 Kraków
tel.: 12 421 57 60 
e-mail: medivox@wp.pl
www.medivox.pl
Moje Bambino - stoisko nr 73
Firma Moje Bambino od wielu lat z dużym sukcesem wspiera rozwój rynku edukacyjnego.

Obserwując sytuację w kraju i na świecie, zauważyliśmy ogromną potrzebę przygotowania oferty dla Seniorów. Nasz asortyment obejmuje wyposażenie i pomoce, skutecznie wspierające proces rewalidacji i rehabilitacji osób starszych. Ofertę kierujemy do domów seniora, domów spokojnej starości, klubów Senior+, domów dziennego pobytu, gabinetów rehabilitacyjnych. 

ul. Graniczna 46
93-428 Łódź
tel.: 0 801 577 544
e-mail: biuro@mojebambino.pl
www.mojebambino.pl
Mydlarnia u Franciszka - stoisko nr 38

"Co natura daje dla ciała i dla ducha” to nasze motto.
Oferta sklepów bogata jest w naturalne kosmetyki, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego, kuszą wysoką jakością, niskimi cenami, a zwłaszcza nieocenionymi walorami pielęgnacyjnymi. Nasze sklepy znajdziesz w wielu miastach w Polsce.

Adresy Kraków:  Karmelicka 13, Starowiślna 40, Krakowska 5 (pod arkadami), Gołębia 2 sklepy w centrach handlowych: C.H. M1, C.H. KROKUS, Galeria Krakowska, C.H. Czyżyny
Lista sklepów dostępna na stronie internetowej www.ufranciszka.pl

NaszSenior.pl - NOWOCZEŚNIE I MOBILNIE ! -  stoisko nr 25
Od 26 lat tworzymy nowoczesne rozwiązania statystycznej analizy danych.
System monitorowania zachowań osób niesamodzielnych NaszSenior.pl automatycznie powiadamia o sytuacjach nietypowych. Moduł sztucznej inteligencji reaguje również na stany zagrożeń takich jak: utrata przytomności, udar, zawał.
System kontroluje i rozlicza precyzyjnie pracę opiekunów

ul.Modlińska 190
03-119 Warszawa
tel.: 22 5103635, 501877968
www.naszsenior.pl
OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA STOWARZYSZEŃ UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU - stoisko nr 83
ul. Jagiellońska 18
33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 57 08,
e-mail: federacjautw@interia.eu
www.federacjautw.pl
OneDayClinic - stoisko nr 67

OneDayClinic zaprasza na badanie wzroku.
Zajmujemy się leczeniem zaćmy finansowanym przez NFZ. 
Co nas wyróżnia:
- Wolne terminy
- Transport, nocleg +śniadanie
- Krótki czas oczekiwania na zabieg do 30 dni
- Badanie kontrolne następnego dnia w klinice
- Profesjonalna obsługa pacjentów w języku polskim
- Własna klinika w Czechach oraz kliniki Partnerskie


ul Irysowa 4, Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce
tel.: 71 71 22 332
e-mail: biuro@onedayclinic.pl
www.onedayclinic.pl
Ortopedicum - stoisko nr 46
Szpital Ortopedicum w Krakowie działa od 2009 roku i jest nowoczesnym ośrodkiem ortopedii i rehabilitacji, oferującym kompleksową opiekę w pełnym zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Ortopedicum to szpital z Oddziałem Ortopedii, Blokiem Operacyjnym z dwoma salami, nawiewem laminarnym, Poradnią Ortopedyczną wraz z pracowniami RTG i USG oraz Działem Rehabilitacji Leczniczej wraz z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej.
Łącznie wykonujemy ponad 100 typów zabiegów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, zwłaszcza endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego.

ul. Koło Strzelnicy 3
30-219 Kraków
tel.: 12 425 38 51, 12 370 87 54
e-mail: recepcja@ortopedicum.pl
www.ortopedicum.pl
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Krakus-Zawoja - stoisko nr 45
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy KRAKUS położony jest u podnóża Babiej Góry w Zawoi.  Zapraszamy seniorów i osoby niepełnosprawne do skorzystania z naszej oferty pakietowej WCZASY  ZDROWOTNE w cenie od 590 zł za 11 dni. /noclegi, wyżywienie, zabiegi rehabilitacyjne/. Organizujemy również TURNUSY REHABILITACYJNE z dofinansowaniem PFRON w cenie od 1090 zł – 14 dni.

Zawoja 1819
34-222 Zawoja
tel.: 33 877 51 40
e-mail: biuro@zawojakrakus.pl
www.zawojakrakus.pl
Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy Muflon - stoisko nr 14
ORW Muflon położony jest nad Wisłą w miejscowości Ustroń w Beskidzie Śląskim. Oferujemy wczasy lecznicze z zabiegami, turnusy rehabilitacyjne, pobyty grupowe oraz indywidualne. Mamy do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych. Dysponujemy pokojami oraz apartamentami z balkonami oraz bezpłatnym WIFI.  Zapraszamy

43-450 Ustroń
ul. Sanatoryjna 32
 
"MUFLON" Sp z o.o z siedzibą w Bydgoszczy
ul. Cicha 63, 85-650 Bydgoszcz
 
tel. +48 33 854 27 11, 33 854 37 15, 509 966 486
e-mail: recepcja@orw-muflon.com.pl
www.orw-muflon.com.pl
Over Clean Sp. z o.o. - stoisko nr 37
Over Clean to produkcja profesjonalnych środków czystości takich jak URINE FREE oraz kosmetyków pielęgnacyjnych z serii CUD. Urine FREE to środek bio enzymatyczny przeznaczony do usuwania plam i zapachów pochodzenia organicznego. Produkty nasze z olbrzymim powodzeniem wypełniają nisze obecną wśród produktów przeznaczonych do utrzymania higieny, czystości jak również, co najważniejsze, pielęgnacji ciała. Jesteśmy polskim producentem wszystkich naszych produktów, więc dbamy o to, aby nasz produkt spełniał najwyższe normy jakościowe.

ul. Przemysłowa 12/1
98-100 Łask
tel.: 882 147 923
e-mail: bok@over-clean.pl
www.over-clean.pl
Pasieka Nieznajowa - stoisko nr 85
Jesteśmy rodzinną pasieką zlokalizowaną w Beskidzie Niskim na terenie Magurskiego Parku Narodowego.Pozyskujemy głównie miody spadziowe oraz leśne.
Pszczoły penetrują tylko naturalny niczym nie skażony leśny teren, pszczoły w zasięgu lotu nie mają dostępu  do żadnych pól uprawnych. Zapraszamy do współpracy sklepiki zielarskie i apteki.

Ryszard Nowak
ul. Kaczorowy 75
tel.: 13 448 18 77, 609 052 737
www.pasiekanieznajowa.pl
Polska Grupa Uzdrowisk - stoisko nr 48

Polska Grupa Uzdrowisk została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składającą się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nimi Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka.

To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

tel.: 74 86 80 242
e-mail:uzdrowiska@uzdrowiska-pgu.pl;

lub  Piotr Grudziński -Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu
tel.: 71 790 01 80, 512 078 047
e-mail: p.grudzinski@tfi.kghm.pl

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SULPHUR ZDRÓJ z Buska Zdroju - stoisko nr 36
Koncesjonowany Producent leków oraz preparatów uzdrowiskowych na bazie naturalnych kopalin leczniczych: wody siarczkowej i borowiny z wyciągiem borowinowym z Uzdrowiska Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.

ul. Rokosza 18
28-100 Busko-Zdrój
tel.: 41 378 78 93
www.sulphur.com.pl
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie: Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych - stoisko nr 79
"Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych" realizowany przez ROPS w Krakowie, powstał z myślą o wykorzystaniu innowacyjnych, oddolnych rozwiązań mających zwiększyć skuteczność usług opiekuńczych na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.  W tym celu organizowane są Konkursu na innowacje społeczne, w których każdy może zgłosić swój nowatorski pomysł. Najlepsze z nich będą wspierane przez udzielanie grantu na tworzenie i testowanie nowych rozwiązań.

ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków
tel.: 12 422 06 36 w. 27; 606 628 470
e-mail: miis@rops.krakow.pl
www.rops.krakow.pl
Sanatorium Koral live Kołobrzeg - stoisko nr 68
Sanatorium Koral live posiada 40 letnią tradycję w rehabilitacji. Obiekt po remoncie generalnym oferuje usługi lecznicze bazując na kołobrzeskiej solance i borowinie. Opieka pielęgniarska, rehabilitanci, smaczne posiłki, położenie 150 m od morza pozwalają na całkowitą regenerację.  Dopełnieniem jest rozbudowany kompleks basenowy. Prowadzimy pobyty sanatoryjne, turnusy rehabilitacyjne, wczasy.

ul. Kościuszki 12  
78-100 Kołobrzeg
tel.: 94 35 252 61  
e-mail:  marketing@korallive.pl
www.sanatoriumkoral.ta.pl
Sanatorium Uzdrowiskowe „NIDA – ZDRÓJ” Sp. z o.o. - stoisko nr 22
Sanatorium "Nida - Zdrój" w Busku - Zdroju jest zmodernizowanym obiektem. Posiada zakład przyrodoleczniczy, w którym wykonuje się zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne i fizykoterapię. Lecznictwo uzdrowiskowe oparte jest na unikalnych wodach mineralnych, solankach siarczkowo- siarkowodorowych i borowinie. Wskazaniami do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia: reumatoidalnego, ortopedycznego, neurologicznego, choroby skóry, choroby metaboliczne. Zapraszamy.

ul. F. Rzewuskiego 9
28-100 Busko – Zdrój
tel.: 41 378 24 91
e-mail: nida@sanatoria.com.pl
www.nidazdroj.pl
Sanatorium „Włókniarz” - stoisko nr 22
Sanatorium „Włókniarz" w Busku-Zdroju to nowoczesny kompleks lecznictwa uzdrowiskowego. Od lat profesjonalnie leczymy schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, stany pourazowe narządu ruchu, niektóre choroby skóry, chorobę niedokrwienną kończyn dolnych, choroby dziąseł i przyzębia. Wydajemy ponad 60 różnych zabiegów leczniczych, w których wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze. Obok działalności typowo leczniczej i rehabilitacji prowadzimy również działalność typu wellnes i SPA.

ul. Rokosza 1
28-100 Busko-Zdrój
tel.: 41 370 70 70, fax. 41 378-10-18
e-mail: sekretariat@wlokniarz.pl
www.wlokniarz.pl
Sanitplast sc - stoisko nr 10
Firma "SANITPLAST" to pierwsza w Polsce firma zajmująca się produkcją wanien kąpielowych dla seniorów.
Od 1999 roku produkujemy wanny kąpielowe z drzwiami, które są bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, dla których codzienne korzystanie z tradycyjnej wanny czy kabiny prysznicowej stanowi problem. Użytkowanie wanien jest proste i intuicyjne, także dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

ul.Pomorska 563
92-735 Łódź
tel.: 609 382 635, 601 265 900
e-mail: sanitplast@sanitplast.com.pl
www.sanitplast.com.pl
www.lazienkabezbarier.com.pl
Sherse' Art Couture - stoisko nr 84
Sherse' to przede wszystkim kolekcja biżuterii skierowana do kobiet ceniących sobie indywidualizm ,odważnych i z charakterem .Powstaje w pracowni gdzie w piecach temperatury siegają 1000 stopni Celsjusza .Z wytapianych przez nas szkieł metodą Fussed Glass z użyciem wysokogatunkowego kalifornijskiego flotu SPECTRUM zmieniają się w małe obrazy. Oprawa ze skóry naturalnej, ekologicznej oraz stali szlachetnej.
Posiadamy szeroką ofertę projektów i realizacji biżuterii w tym fascynującym materiale.
Zapraszamy na zakupy i do współpracy.


ul.Szpitalna 40 
tel.: 690 885 973
email: sklepsherse@gmail.com
www.sherse.pl


SOKI NATURALS - 100% NATURALNE SOKI - stoisko nr 78
Firma Naturals od ponad 10 lat jest wyłącznym importerem i dystrybutorem na terenie Polski 100% naturalnych soków Noni, Acai, Maqui, Goji oraz Mangostan, produkowanych przez North Shore Nutraceuticals z Utah w USA. Nasze soki są w 100% naturalne, w żaden sposób nie rozcieńczane innymi sokami, a ich konserwacja przeprowadzana jest w formie pasteryzacji. Wszystkie oferowane przez nas  soki nie są liofilizowane i nie posiadają dodatków smakowych ani środków konserwujących. Co równie ważne, proces rozlewania do butelek następuje w USA, a nie w polskich rozlewniach. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko numer 78, tuż obok Strefy Pokazów Specjalnych. 

Naturals Danuta Stróżyk
M. C. Skłodowskiej 91
42-700 Lubliniec
Tel.: 603 687 707, 669 823 443
e-mail: sklep@sokinaturals.pl
www.sokinaturals.pl
Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora - stoisko nr 2
al. J. Słowackiego 46/30
30-018 Kraków
tel.: 12 429 37 28
e-mail: kontakt@manko.pl
www.glosseniora.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty - stoisko nr 80

os. Centrum A bl. 6 A 
31-923 Kraków
tel.: 12 644 68 10 wew. 25

e-mail: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl
www.przyjacielenowejhuty.pl

Teatr Groteska - stoisko nr 1
Teatr Groteska jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych teatrów w Polsce, kreującym eventy o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. Swoje przedstawienia kieruje do widza wielopokoleniowego, stawiając na wartości stylistyczne i estetyczne inscenizacji. Obok ciekawych w formie i tematyce spektakli dla dzieci i młodzieży Groteska tworzy też różnorodne propozycje dla dorosłych, o rozbudowanej plastyce i scenografii. Tworzy i promuje sztukę na najwyższym poziomie.

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
tel. 12 633 48 22, 12 631 81 80
www.groteska.pl
TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów - stoisko nr 47
TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów od początku swego istnienia (1991) stara się przedstawiać i promować najbardziej interesujące i wartościowe teksty z tradycji duchowej chrześcijaństwa czerpiącej obficie z doświadczenia mnichów. Poprzez nasze publikacje pragniemy pokazać, że mądrość minionych pokoleń jest olbrzymim bogactwem, które warto poznawać i z którego warto czerpać także obecnie. Tradycja jest jak wino – gdy się zestarzeje z przyjemnością się je pije (por. Syr 9,10). Siłą tradycji monastycznej, decydującej o jej nieprzemijalności i aktualności, jest gleba z której ona wyrasta: autentyczne doświadczenie Boga i własnej ograniczoności.

ul. Benedyktyńska 37
30-398 Kraków
e-mail: redakcja@tyniec.com.pl
www.tyniec.com.pl
UZDROWISKA KŁODZKIE S.A. - stoisko nr 48
Uzdrowisko Polanica Zdrój: choroby kardiologiczne i nadciśnienia, choroby naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, oraz górnych dróg oddechowych .

Uzdrowisko Duszniki Zdrój: Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego

Uzdrowisko Kudowa Zdrój: najdalej na południe wysunięty oddział Uzdrowisk Kłodzkich S.A. Posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych. Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodoro-węglanowo-sodowo-wapniowe, żelaziste i borowe.


ul. Zdrojowa 39
57-320 Polanica Zdrój
tel.: 74 86 80 250, 74 86 80 279, 74 86 80 379, 74 86 80 250, 74 86 67 900, 74 86 67 902, 74 86 67 903, 74 86 67 800
e-mail: 
rezerwacja@uzdrowiska-klodzkie.pl
www.uzdrowiska-klodzkie.pl
Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU - stoisko nr 48

Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne. W Cieplicach jedynie Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU posiada koncesję na wydobycie leczniczych wód termalnych, tym samym jako jedyny ośrodek na terenie Cieplic wykorzystujemy do zabiegów wodnych największy skarb tej ziemi, znany w lecznictwie od 1281 roku.

Cieplice, uzdrowisko w górach założone w 1281 roku, są dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Atutami naszego kurortu jest jego położenie u stóp Karkonoszy w sercu Kotliny Jeleniogórskiej oraz niepowtarzalny klimat.

ul. Ściegiennego 9B 
58-560 Jelenia Góra

tel.: 75 75 33 143, 75 75 510 55, 75 75 510 56, 75 75 510 03
e-mail: marketing@uzdrowisko-cieplice.pl
www.uzdrowisko-cieplice.pl

Uzdrowisko Kraków Swoszowice - stoisko nr 27

Uzdrowisko Kraków Swoszowice od ponad 200 lat leczy pacjentów cierpiących na schorzenia narządu ruchu i wybrane schorzenia dermatologiczne naturalnymi wodami siarczkowymi. Woda ta wykorzystywana jest w formie kąpieli i fasonów siarczkowych, terapię uzupełniają zaś inne zabiegi m.in. fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii i masażu. W strukturach Uzdrowiska istnieje Centrum Rehabilitacji Swoszowice, które wykorzystuje w leczeniu najnowsze metody terapeutyczne, polegające na indywidualnej pracy fizjoterapeuty z pacjentem.

ul. Kąpielowa 70

30-698 Kraków

tel.: 12 254 78 11 
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko.krakow.pl
www.uzdrowisko.krakow.pl

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów - stoisko nr 70

Po zdrowie do Krynicy!

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. czerpiąc z bogatej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, wykwalifikowanej kadry medycznej, doskonałej bazy zabiegowej oraz unikalnych wód leczniczych, ma przyjemność zaprezentować Państwu Naszą ofertę. Z uwagi na różnorodność leczonych schorzeń  oraz niepowtarzalną atmosferę panującą w Naszych obiektach, Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.


ul. Nowotarskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
tel: 18 471 28 01
e-mail: sekretariat@kryniczanka.pl
www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A - stoisko nr 48
Atutem Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A. jest nie tylko posiadanie własnych złóż borowiny, ale również połczyńskiej solanki wydobywanej z głębokości ok.1200 m. Dzięki unikalnej kompozycji i dużemu stężeniu naturalnych składników mineralnych takich jak m.in. sód, wapń, magnez, jod, chlorki i siarczany, solanka posiada niespotykane walory lecznicze, które docenione zostały już ponad 320 lat temu. Dziś zbawiennego wpływu połczyńskiej solanki w postaci inhalacji oraz kąpieli leczniczych doświadczyć można tylko w obiektach Uzdrowiska Połczyn.

ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój
tel.: 94 366 26 86, 94 366 21 65
e-mail: marketing@uzdrowisko-polczyn.pl; rezerwacja@uzdrowisko-polczyn.pl
www.uzdrowisko-polczyn.pl


Uzdrowisko Rabka S.A. - stoisko nr 66
ul Orkana 49
34-700 Rabka Zdrój
tel.: 18 26 77 246
e-mail: marketing@uzdrowiska-rabka.pl
www.uzdrowisko-rabka.pl
Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU - stoisko nr 48
Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa - Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż  w Świeradowie i Czerniawie. Wody z naszych źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych.

ul. 3-go Maja 1
59-850 Świeradów-Zdrój
tel.: 75 78 20 600, 75 78 20 730, 75 78 20 569
e-mail: marketing@uzdrowisko-swieradow.pl
www.uzdrowisko-swieradow.pl

VEERA PRZECIWŻYLAKOWA - stoisko nr 72
Veera to wyjątkowe rajstopy, podkolanówki i pończochy ze stopniowanym uciskiem. Poprawiają krążenie i modelują nogi. Ich jakość i skuteczność została wielokrotnie potwierdzona nagrodami konsumentów oraz testami klinicznymi. Produkty kompresyjne Veera nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Przynoszą ulgę w przypadku pierwszych objawów osłabionego krążenia. Produkty są trwałe, nie puszczają oczek, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, modelują i wyszczuplają sylwetkę. Technologia Siver+ sprawi, że będziesz czuła się komfortowo i kobieco. Veera to linia profilaktyczna, Idealna na co dzień.

Kati Sp. z o. o.
Ul. Lipowa 36
05-860 Płochocin
tel.: 22 752 58 49, fax 22 752 58 48, tel. kom. 603 892 871
e-mail: barbara.lewkowicz@kati.pl
www.kati.pl 
www.veera.pl
VINTAGE CARE - stoisko nr 40
Vintage Care to więcej niż opieka. 
Bezpiecznie. Z szacunkiem. Indywidualnie. 
Profesjonalna opieka medyczna dla osób starszych. 

Osoby starsze jak najdłużej pragną zachować samodzielność i prowadzić normalne życie. My rozumiemy tę potrzebę. Inspirujemy i wspieramy podopiecznych w ich dążeniu do samodzielności. Szanujemy godność i prywatność. Każda oferta jest przygotowana indywidualnie, bo każdy jest inny i potrzebuje innej pomocy i opieki.

ul. Łużycka 19
30-658 Kraków
tel.: 662 546 197​
www.vintagecare.pl
Vitberg - stoisko nr 17

Firma Vitberg to polski producent sprzętu rehabilitacyjnego do terapii wibracyjnej, za pomocą aparatu Vitberg.

W ramach ogólnopolskiego programu promowania profilaktyki zdrowotnej, umożliwia skorzystanie z serii 10 nieodpłatnych zabiegów w placówkach firmy.

Wykonujemy zabiegi przeciwbólowe, drenaż przy obrzękach kończyn, niewydolności układu krążenia, oraz zabiegi przy zaburzeniach metabolicznych.


ul. Teligi 8
30-835 Kraków

ul. Borelowskiego 22
33-300 Nowy Sącz
tel.: 12 346 25 20
e-mail: vitbergpach@o2.pl
www.vitberg.pl
www.krynicawiosnajesien.pl - stoisko nr 69
Hotel Wysoka i OW Rapsodia zaprasza na tygodniowe turnusy  turystyczno-rekreacyjno-zdrowotne. Zaproszenie kierujemy do różnych środowisk miejskich i wiejskich, lokalnych centrów kultury, ludowych zespołów artystycznych - twórczych, sportowych. Koszt tygodniowego pobytu w grupie, w okresach wiosny i jesieni tylko 490zł/os. Cena obejmuje 7 noclegów+śniadania+obiadokolacje+zabiegi w PRZYCHODNI SANATORYJNEJ-wymagane skierowanie.

Krynica-Zdrój 33-380
Hotel Wysoka ul.Polna 2,
tel.: 502410503; 18 4715892 - Andrzej
Ośrodek Wypoczynkowy Rapsodia ul. Ebersa 5,
tel.: 507032958; 18 4712785 - Marek
e-mail: krynicawiosnajesien@onet.pl
www.krynicawiosnajesien.pl
WWW.WYPOZYCZALNIAMEDYCZNA.PL - stoisko nr 56

Zajmujemy się głównie wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych oraz pozostałego sprzętu rehabilitacyjnego w tym: wózki, balkoniki, podnośniki transportowe, koncentratory tlenu, toalety, kule. Wykonujemy naprawy i serwisy pogwarancyjne sprzętów rehabilitacyjnych. Oferujemy do sprzedaży zarówno sprzęt nowy jak i używany w dobrej cenie - możliwość dofinansowania z PCPR, PFRON, MOPS.

ul. A4 nr 7
32 -086 Węgrzce
tel.: 692769360 
e-mail: wypozyczalniamedyczna@interia.pl

Wyciskarki soku Vortex - stoisko 43
Firma Domart to autoryzowany dystrybutor wysokiej klasy wyciskarek soku marki Vortex. Szerzymy picie zdrowych, tłoczonych na zimno soków. Mamy w ofercie też specjalistyczna literaturę na temat sokoterapii. 

tel.: 607077374
e-mail: domart.kontakt@gmail.com
Wydawnictwo Esprit - stoisko nr 61
Wydawnictwo Esprit powstało w 2004 roku w Krakowie. Publikujemy książki w sześciu odrębnych działach tematycznych:
​duchowość – książki z zakresu duchowości chrześcijańskiej,
beletrystyka – powieści będące często światowymi bestsellerami,
zdrowie – książki poświęcone zdrowiu i dietetyce,
dziecko – poradniki dla rodziców,
związki – poradniki psychologiczne,
publikacje naukowe – zbiory studiów i monografie akademickie,
Do publikowanych przez Wydawnictwo autorów należą m.in. C.S. Lewis, A.J. Heschel, o. Ksawery Knotz, Thomas Merton, Bernard Cornwell, Shaunti Feldhahn, Bill Hybels, Gina Ford, brat Moris i o. Józef Witko OFM.

ul. Przewóz 34/100
30-716 Kraków 
tel.: 12 267 05 69, 12 264 37 09, 12 264 37 19
www.esprit.com.pl

Wydawnictwo LTW - stoisko nr 30

LTW istnieje od 1996 r. Opublikowało wszystkie dzieła Sergiusza Piaseckiego, dzieła M. Hemara, A.F. Ossendowskiego, F. Czarnyszewicza, prof. P. Wieczorkiewicza i in. Wydawnictwo jako pierwsze po 1939 r. dokonało reprintu serii „Cuda Polski”. Oferta obejmuje głównie literaturę piękną, w tym – obok dzieł najnowszych – książki niesłusznie zapomniane bądź celowo skazane w latach powojennych na banicję.

ul. Sawickiej 9, Dziekanów Leœny
05-092 Łomianki
tel. 22 751-25-18
www.ltw.com.pl
facebook.com/wydawnictwo.ltw
@Wydawnictwo LTW
e-mail: wyd@ltw.com.pl
WYSPA-HAND MADE GALERIA, BISTRO - stoisko nr 82
W drodze na Tyniec napotkasz "WYSPA Hand Made"
Jest to nowe miejsce na mapie Krakowa-miejsce dla każdego,kto pragnie odpocząć w pięknym plenerze,smacznie ,domowo zjeść..a w galerii oglądnąć wystawy,pokazy,wsiąść udział w warsztatach artystycznych.
Więcej wiadomości o nas na facebook Wyspa Hand Made!
I Ty zostań Wyspiarzem-serdecznie zapraszamy!!

ul.Tyniecka 180
30-376 Kraków
tel.: 502 527 153
e-mail: r.madracki@gmail.com

Zakład Zielarski “Kawon-Hurt” Nowak Sp. J. - stoisko nr 32
KAWON-HURT  jest polską firmą z 50-letnim doświadczeniem w uprawie i produkcji leczniczych preparatów ziołowych. Wprowadzone w firmie systemy zarządzania jakością ISO gwarantują najwyższą jakość wyrobów. Oferujemy w ciągłej sprzedaży: lecznicze zioła sypkie, herbatki ziołowe ekspres, mieszanki ziołowe, naturalne herbatki owocowe w tym herbatki żurawinowe, przyprawy; klasyczne herbaty - zieloną, czarną, Pu-erh, Rooibos, suplementy diety oraz produkty dla diabetyków.

Krajewice 119
63-800 Gostyń
tel.: 655 720 822
e-mail: kawon@kawon.com.pl
www.kawon.com.pl