Ale obecni seniorzy różnią się znacznie od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat: pozostają dłużej aktywni, poszukują nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu, interesują się nowinkami technologicznymi ułatwiającymi życie na emeryturze. To dla nich i ich rodzin Targi w Krakowie we współpracy z Grupą Polska Press przygotowały jesienią wydarzenie, jakiego w południowej Polsce jeszcze nie było.

80 wystawców, ponad 2 000 zwiedzających oraz bogaty program towarzyszący – wszystkie te elementy sprawiły, że premierowa impreza dla aktywnych seniorów została bardzo ciepło przyjęta. Na targach swoją ofertę zaprezentowali m.in. przedstawiciele producentów kosmetyków, biżuterii, zdrowej żywności, biur podróży, sanatoriów, firm medycznych oraz branży kulturalno-rozrywkowej.

Wydarzenia i projekty towarzyszące imprezie sprawiły, że każdy znalazł na niej coś dla siebie. Odwiedzający docenili możliwość osobistego spotkania z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi, a w Strefie Pokazów Specjalnych, zlokalizowanej na hali wystawienniczej, największy entuzjazm widowni wzbudziły pokaz mody z seniorkami w roli modelek i występ Teatru Po Latach ze Świątnik Górnych, w którym występują głównie osoby w wieku emerytalnym. Gromkie brawa zebrały występy zespołów (m.in. Chóru Gospel Senior, Jędrusie czy Złota Jesień), podczas których artyści-seniorzy zarażali widownię swoją energią i pokazywali, że można się dobrze bawić w każdym wieku! Program całego wydarzenia był bardzo zróżnicowany: oprócz wspomnianych atrakcji na zwiedzających czekały m.in. warsztaty szydełkowania, porady stylistki Krystyny Bałakier prowadzącej bloga dla kobiet 50+ czy wystawy prac artystycznych (m.in. ikon i obrazów haftowanych).

– Nad organizacją tego typu wydarzenia zastanawialiśmy się już od kilku lat. Zależało nam jednak na stworzeniu imprezy wyjątkowej, która swym zakresem wykroczy poza ofertę stricte medyczną. Cieszę się, że udało nam się zorganizować wydarzenie międzypokoleniowe, które odwiedziły całe rodziny. Przełamać stereotypy i pokazać osobom będącym na emeryturze, że jest jeszcze wiele do zrobienia, że można być bardzo aktywnym seniorem – podsumowuje Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie, organizatora wydarzenia, dodając, że wejdzie ono na stałe do targowego kalendarza Krakowa.
Agnieszka Ziemiańska